Get your bumper sticker now!

Zum Abschied von Edward Klimczak, gest. am 15.04.2011

710 views
Loading media...
Geschrieben von sowa (») heute in der Kategorie SPD, Sdílet

W stanie wojennym w Berlinie Zachodnim trzy osoby wydawały niezależną prasę w języku polskim: Wojciech Drozdek (Przekazy), Edward Klimczak (Pogląd), Andrzej Więckowski (Archipelag).  Edward Klimczak zaczął w styczniu 1982 r. wydawać Biuletyn Informacyjny Komitetetu Obrony Solidarności przekształcony po 20 numerach (przy wydatnej pomocy trockistów z Freie Universität, wikipedia) w Pogląd i stowarzyszenie o tej samej nazwie, które w latach 1982-1990 współdziałało z organizacją używającą nazwy Solidarność Walcząca, kierowaną w Polsce przez Kornela Morawieckiego.   

 

Pod koniec życia Edward Klimczak zaangażował się jeszcze na rzecz wprowadzenia kosmetycznej poprawki nieludzkiego oblicza władzy żydokomunistycznej w Polsce, poparł firmowaną przez prof. Dakowskiego bałamutną inicjatywę JOW  mającą odsunąć od władzy politycznej w Polsce skorumpowanych sprzedawczyków oraz  wprowadzić na ich miejsce na fotele senatorskie i sejmowe tudzież stołki radnych w gminach, powiatach i województwach całej Polski Przedrozbiorowej ludzi, których stać już wreszcie na to, żeby z części zagrabionego przez siebie i pomnożonego po 1989 r. majątku Narodu Polskiego kupić tyle kiełbasy wyborczej, ile potrzeba do nakarmienia tzw. pożytecznych głosujących w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW).   

Klimczak napisał w 2007 r. list otwarty do Kornela Morawieckiego, w którym to liście wspomniał i owszem o wzbogaconych bezprawnie ubowcach, lecz wniosek wyciągnął z dostrzeżonego przez siebie faktu fatalny: pytał Morawieckiego, gdzie podziała się ta cała, wielka rzekomo rzesza organizacyjna Solidarności Walczącej Morawieckiego, na którą Klimczak, Poliwski, Wirga, Zając i inni zbierali w Niemczech przez lata przy użyciu godła Solidarności pieniądze, a która nie robi nic, żeby złoczyńcom pomóc zostać demokratycznymi zwycięzcami w jednomandatowych okręgach wyborczych Polski Przedrozbiorowej.  

Klimczak nie rozliczył Morawieckiego z pieniędzy zbieranych przez Wirgę i Zająca, ale nie dlatego Morawiecki przegrał bez bicia walkę o fotel prezydenta Polski Przedrozbiorowej z Komorowskim, którego wstydliwie zapytywano wprawdzie po kątach o związki z WSI, lecz nic z tego nie wyciekło choćby i dlatego, że Morawiecki miał się boleśnie przekonać, iż nie może liczyć na realne wsparcie wykreowanej głównie przez Urbana do spółki z Wolną Europą mitycznej organizacji walczącej w propagandzie z reżimem komunistycznym i poodznaczanej za to orderami przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Stan David Ligoń

http://sowa.quicksnake.de/SPD         ,

http://sowa.mypodcast.com/201107_archive.html

MRCTV Reader,

The liberal media are terrified of the truth, especially when it leads to uncomfortable questions about their own leftist worldview.

MRCTV is the multimedia division of MRC featuring original content and aggregated videos of the news, people, and events conservatives care about.

MRCTV relies on the support of our loyal readers (and video viewers) to keep providing the news and commentary that matter to the American people, not just stories that prop up the liberal agenda.

Make a donation today. Just $15 a month would make a tremendous impact and enable us to keeping shining the light where the liberal media are afraid to tread.

— The MRCTV Team

DONATE

Connect

Sign up for our MRCTV newsletter to receive the latest news.

Sponsored Links